Aktinidijos

Tai nereiklūs, dažniausiai dvinamiai augalai, todėl norint sulaukti gero derliaus reikia sodinti moterišką ir vyrišką augalus.

Lietuvoje labiausiai paplitusios margalapės aktinidijos. Jos atsparios ligoms, atlaiko iki –40 ºC šaltį. Vaisiai nedideli (apie 2 cm ilgio), pailgų agrastų formos. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja smailialapės aktinidijos. Jos taip pat atsparios šalčiams, vaisiai didesni nei margalapių, o išaugti gali net iki 5–8 metrų.

Kada sodinti? Nuo ankstyvo pavasario iki rudens, kaip kitus sodo augalus.

Kada derės? Margalapės – nuoliepos pabaigos iki rugpjūčio, o smailialapės – nuo rugsėjo iki spalio.

Vieta ir dirva. Jautrias veisles rekomenduojama sodinti prie vakarinių ar pietvakarinių pastatų sienų. Augalai mėgsta saulę, nors gerai auga ir daliniame pavėsyje. Dirvos rūgštingumas (pH) 5,5–7. Aktinidijoms reikėtų parinkti neužmirkstančią, derlingą vietą.

Sodinimas. Moteriškus ir vyriškus augalus rekomenduojama sodinti 3–5 m atstumu. Reikia atkreipti dėmesį, kad vienas vyriškas augalas gali apdulkinti 5–8 moteriškus augalus. Aktinidijoms iškasama 50 x 50 cm dydžio duobė, ji pagerinama kompostu. Kaip ir kitiems augalams, sodinant sunkiame priemolio grunte, kuriame gali kauptis vanduo, apačioje daromas ne plonesnis kaip 10 cm drenažas iš degto molio granulių ar skaldos. Sodinama tokiame pat lygyje, kaip ir augo vazonėlyje. Pasodintus augalus pirmaisiais metais nepatartina tręšti, tačiau reikėtų reguliariai laistyti, nes šaknys yra paviršinės.

Nuo 3,5€-7€

Norėdami įsigyti susisiekite:

Tel. Nr

+370 610 42398

El. Paštas

zeldynaisodui@gmail.com

Adresas

Aušros g. 15 Plungė