Tolimųjų rytų vijoklinis augalas , kuris gydomųjų sąvybių dėka prilyginamas ženšeniui. Citrinvyčio sėklos – senas kinų liaudies medicinos vaistas. Jomis gydoma tuberkuliozė , bronchinė astma ,bronchitas, skranžio, žarnyno, kepenų, inkstų sutrikimai , mažakraujystė ir kitos organizmą sekinančios ligos. Vaisiai,lapų ir žievės antpilai efektyviai gydo skorbutą. Kinų liaudies medicinos gydymas nuo dizenterijos patvirtintas ir šiuolaikinės medicinos. Taip pat šviežios ir džiovintos citrinvyčio uogos bei sėklos nuo senų senovės vartojamos kaip stimuliuojantys ir tonizuojantys vaistai, nes šalina nuovargį ir suteikia žvalumo. Žmogus šio augalo dėka gali įveikti nuovargį, depresiją, atstatyti darbingumą ir pagerinti regėjimą.
Visos šio augalo dalys: uogos ,lapai,stiebai ir šaknys turi medžiagų, kurios veikia tonizuojančiai centrinę nervų sistemą , stimuliuoja širdies ir kraujagyslių veiklą, pakelia arterinį kraujospūdį.
Citrinvytis atsparus ligoms, jo nepuola kenkėjai, todėl chemikalai nenaudojami. Peržiemoja neuždengtas.
Citrinvytis dera 4-5 metais po pasodinimo. Daugiausiai veikliųjų medžiagų yra uogose. Jos prinoksta rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje ir nenuskintos ilgai laikosi ant krūmo. Jos ryškiai raudonos, apvalios ir nedidelės – 5-10mm skersmens,su kaiuliukais, kekėse būna po 5-20, Uogos rūgščios ,specifinio skonio, tinka perdirbimui.Gali būti spaudžiamos sultys, verdamos uogienės ir tiesiog džiovinamos. Produktai iš šių uogų būna gražios spalvos , citrinos skonio ir aromato. Uogos turi daug cukraus, rūgščių,vitaminų C ir E , karotino,pektino, šizandrino.